Na wniosek ZNP Sejm odwołał zaplanowane na piątek 17 lipca posiedzenie komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży dotyczące prezydenckiego projektu tzw. ustawy weryfikacyjnej, która ma doprowadzić do weryfikacji organizacji pozarządowych działających w szkołach.

Powodem odwołania są błędy formalne: brak 30-dniowego czasu na opiniowanie projektu.

Prosimy o zapoznanie się z projektem. Nakłada on na szkoły dodatkowe obowiązki biurokratyczne związane z uzyskaniem zgody wszystkich rodziców uczniów danej szkoły na działalność organizacji pozarządowej na terenie placówki.  Milczenie rodzica byłoby traktowane jako jego zgoda. Nowe przepisy dotyczyłyby nie tylko nowych organizacji, ale także tych już działających na terenie danej szkoły. Miałyby one zostać zweryfikowane w ciągu trzech miesięcy od wejścia w życie nowych przepisów.

Projekt dostępny jest tutaj: http://sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/druk.xsp?documentId=7DFAFB180514ABD1C125859F0030C77E

Ewentualne uwagi prosimy kierować na adres  [email protected]

Odroczone prace nad prezydencką ustawą o organizacjach pozarządowych