„(…)Przypomnę , że co roku czcimy pamięć bohatera, nauczyciela Mariana Batki, który zginął 27 kwietnia 1941r. w bunkrze głodowym wraz z dziesięcioma  innymi współwięźniami w Bloku nr 13 w KL Auschwitz-Birkenau. (…) Oprócz przypomnienia o corocznych obchodach chciałbym złożyć relację z debaty „Czy edukacja rzeczywiście jest najważniejsza”. Miała ona miejsce w dniu 24 kwietnia 2023r. (…)Mam nadzieję, że formuła debaty, rozmowy, spotkania wszystkich uczestników procesu edukacyjnego będzie wykorzystywana przez ZNP coraz częściej.”

Oprócz przypomnienia o corocznych obchodach chciałbym złożyć relację z debaty „Czy edukacja rzeczywiście jest najważniejsza”. Miała ona miejsce w dniu 24 kwietnia 2023r. w Krakowie w  Sali Obrad Rady Miasta Krakowa na Placu Wszystkich  Świętych.

Po powitaniu gości i uczestników miałem okazję przedstawić slajdy z wyliczeniami dotyczącymi poziomu finansowania i wynagrodzeń polskich nauczycieli. Nazywam je gorzko „wykresami prawdy”, ponieważ  pokazują jak to jest faktycznie ze statusem materialnym szkoły i nauczycielstwa polskiego.(w załączeniu)

Zapraszamy do lektury:     Okiem Prezesa – kwiecień 2023

% subwencji - wykres % subwencji na oświatę mianowany i dyplomowany a przeciętne w gospodarce stazysta i kontraktowy a przeciętne

Okiem Prezesa – kwiecień 2023