Biuro prasowe OPZZ

Ponad miesiąc temu X Kongres OPZZ wytyczył nowe kierunki działań Porozumienia w kolejnej kadencji. Delegaci i Delegatki z siedmiu branż wyłonili również nowego przewodniczącego Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. Został nim Piotr Ostrowski, dotychczasowy wiceprzewodniczący OPZZ. W czwartek 26 stycznia Rada OPZZ wybrała wiceprzewodniczących na najbliższe pięć lat. Funkcje wiceprzewodniczących w kadencji 2022-2027 będą pełnić Barbara Popielarz, Sebastian Koćwin oraz Błażej Mądrzycki.

wiceprzewodniczący - zdjęcie

Jesteśmy, jako ZNP,  częścią OPZZ. I jest we władzach nasz przedstawiciel!  GRATULUJEMY  I ŻYCZYMY OWOCNEJ PRACY!

( pierwszy od lewej)  Błażej Mądrzycki – doktor nauk prawnych, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od 2009 roku związany z Katedrą Prawa Pracy i Polityki Socjalnej na tym Wydziale. Członek Zespołu Badawczego Prawa Pracy i Polityki Społecznej WPiA UŚ, mediator współpracujący ze Śląskim Centrum Arbitrażu i Mediacji WPiA UŚ. Autor publikacji z zakresu prawa pracy oraz redaktor naczelny czasopisma naukowego „Z Problematyki Prawa Pracy i Polityki Socjalnej”. Wiceprezes Rady Uczelnianej ZNP w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz rzecznik i koordynator ds. prawnych Rady Szkolnictwa Wyższego i Nauki ZNP.

Nowe władze OPZZ