20 stycznia br. odbyło się bardzo twórcze spotkanie Prezesów ZNP w UJ z ZNP

Okręg Małopolski na temat kontynuowania współpracy i wymiany doświadczeń między naszymi jednostkami. 🤝

Plany i pomysły są wspaniałe❗️ A cele zbieżne 🎯

xx

W dniu 14 grudnia 2022 r. Zebranie sprawozdawczo- wyborcze wybrało na Prezesa ZNP w UJ dr Wioletę J. Karną – dotychczasową Członkinię Zarządu. Serdecznie gratulujemy!

xxxdr Wioleta o sobie:
Z Uniwersytetem Jagiellońskim związana jestem od ponad 15 lat. Obecnie pracuję na stanowisku starszego wykładowcy w Instytucie Spraw Publicznych na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej. Na Uczelni od 2012 roku (do chwili obecnej) jestem członkiem Stałej Rektorskiej Komisji Socjalnej, a od 2016 roku jestem jej Wiceprzewodniczącą oraz Przewodniczącą Podkomisji ds. mieszkaniowych. Uczestniczenie w tej Komisji wyczuliło mnie na problemy rodzinne i zawodowe innych pracowników Uniwersytetu.

Członkiem ZNP w UJ zostałam w 2015 roku za namową koleżanki z Instytutu. Wtedy jeszcze nie wiedziałam czy decyzja, którą podjęłam o przystąpieniu jest słuszna, czy to nie kolejny jedynie wydatek w moim skromnym budżecie. Szybko się przekonałam o korzyściach jakie ta decyzja mi dała m.in. poznałam wspaniałych ludzi z innych jednostek UJ, mogłam decydować o składzie Zarządu ZNP w UJ, liczyć na pomoc prawną i uczestniczyć w spotkaniach z Rektorami w sprawach podwyżek, czy wnosić uwagi do projektów zarządzeń. Przynależność do ZNP w UJ zmieniła też mnie wewnętrznie – stałam się bardziej otwarta, a jednocześnie asertywna.

Ponadto w latach 2012 – 2016 wybrana zostałam przez kolegów i koleżanki do reprezentowania Wydziału na Senacie Uniwersytetu Jagiellońskiego, a od 2016 roku (do chwili obecnej) jestem członkiem Rady Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej jako jeden z przedstawicieli niesamodzielnych pracowników, a także jako przedstawiciel w Radach Wydziału na kadencję 2020 – 2024 z ramienia ZNP w UJ.

Teraz stanęłam przed kolejnym wyzwaniem, a mianowicie wybrano mnie na Prezesa Zarządu ZNP w UJ. Dziękuję wszystkim za wsparcie i otuchę. Wiem, że najbliższe miesiące będą pełne nowych obowiązków i zadań, ale wierzę, że nowa funkcja przyniesie mi wiele satysfakcji, a Wam będę pomagać w rozwiązaniu przynajmniej niektórych problemów w środowisku pracy.

Będzie jeszcze lepsza współpraca z ZNP w Uniwersytecie Jagiellońskim!